دوشنبه , ۱۱ فروردین ۱۳۹۹

چگونه با اشتباه بزرگ خود مانع از جذب خواسته های خود می شویم

اغلب در جذب خواسته ها اشتباه می کنیم
اشتباه در قانون جذب

اشتباه بزرگ

در این نوشته به یک اشتباه مهمی که اغلب افراد در رسیدن به خواسته‌های خود مرتکب آن می‌شوند، اشاره خواهم کرد و روش صحیح آن برای بکار گیری در جذب اهداف و خواسته‌ها را بیان خواهم کرد.

اغلب افراد اصرار دارند که اول به خواسته خود برسند. سپس احساس شادی و مسرت حاصل از خواسته خود را به دست بیاورند.

این‌یک معادله برعکس است و درواقع جای علت ایجادکننده و نتیجه مورد انتظار به‌اشتباه قرارگرفته است. مسائل روزمره و گرفتاری‌های مختلف باعث شده افراد شادی و حال خوب را در جذب‌های خود جستجو کنند و این خود باعث گم‌شدن معنا و مفهوم زندگی در لابه‌لای زنده‌مانی روزمره‌ای است که بشر امروزی دچار آن شده است.

با یک مثال توضیح بیشتری در این مورد می‌دهم:

شما می‌خواهید صاحب شغلی شوید و سپس به‌واسطه گشایش و منافع حاصل از آن به رضایت و خوشحالی برسید. این‌یک معادله اشتباهی است که فکر می‌کنید در همین وضعیت فعلی و موجود به شغلی برسید و سپس حالتان خوب شود و به رضایت برسید.

شما در این زمان حال، یک احساس خوب و رضایت را در آینده جستجو می‌کنید و این با اصول و قوانین این جهان سنخیت ندارد. شما نمی‌توانید حال خوب را در آینده جستجو کنید مگر تنها در یک حالت؛ و آن‌هم اینکه هم‌اکنون نیز حال خوب و رضایت داشته باشید و در آینده به دنبال رضایت بیشتر باشید. درحالی‌که شما هم‌اکنون حال خوبی نداشته باشید نمی‌توانید منتظر یک خواسته ای باشید که شما را به حال خوب در آینده برساند، به هر علت و خواسته‌ای که شاید به دست بیاورید.

پس چه باید کرد؟

اصولاً علت رضایت شما به دست آوردن خواسته‌ای نیست بلکه علت به دست آوردن یک خواسته توسط شما مانند یک شغل، وجود رضایت و شادی در حال فعلی شماست. به راحتی می توان به صحت این گفته پی برد. چراکه در صورتی که رضایت از به دست آوردن یک چیزی حاصل شود، افراد باید همیشه در رضایت کامل به سر ببرند در حالیکه رضایت حاصل از رسیدن به یک خواسته تنها مدت خیلی کمی ماندگار است و نشان میدهد که دلیل اصلی رضایت، رسیدن به خواسته های بیرونی نیست. رضایت ماندگار و واقعی از درون حاصل می شود و باید به دنبال منبع اصلی و درونی برای کسب رضایت ماندگار در درون خود باشیم.

رسیدن به ثروت، آگاهی، سلامتی یا هر خواسته مادی و غیرمادی بدون داشتن حال خوب و رضایت فعلی، یعنی لحظه‌های حال زندگی الآن شما، ممکن نخواهد بود. درواقع شما با برعکس کردن معادله خواهید توانست به خواسته‌های خود برسید و اغلب افرادی که به اهداف خود می‌رسند به‌درستی از این روش استفاده می‌کنند.

شما اگر حال خوب و رضایت خود را به بعد از رسیدن به خواسته‌های خود موکول می‌کنید یعنی ایمان به خداوند ندارید و منتظر وقوع یک پدیده هستید تا با جهان هستی بده بستانی را راه بی اندازید که مبتنی بر بی‌اعتمادی و بی‌ایمانی است. در این دنیا کسانی موفق خواهند بود که باایمان کامل برخورد کرده و اول چیزی بدهند و جای خالی انرژی الهی و عشق وی را خالی کنند و سپس جهان به‌راحتی هر آنچه را که آن‌ها بستانند به آن‌ها خواهد رساند. هر عملی از روی عشق بی‌قیدوشرط الهی صورت پذیرد منجر به وقوع خواهد شد. با خالی کردن فضای دل خود از بی‌اعتمادی به جهان، جای عشق ناب و خواسته‌های خود را در درون خود ایجاد کنید و به هر آنچه می‌خواهید برسید.

 

 

همیشه بررسی کنید

تغییر و تحول

زمان تغییر ما کی فرا خواهد رسید؟

چه زمانی شما باید تغییر کنید؟از کجا بدانید زمان تغییر شما فرارسیده است؟ بهترین زمان تغییر کی هست؟

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

‌دریافت لینک دانلود در ایمیل‌تان

دانلود رایگان ویدئوی چگونه رضایت دلخواه در زندگی خودم را بسازم

تا 5 دقیقه ارسال می شود
لطفا ایمیل خود را وارد کنید
برایم ارسال کن
بستن