دوشنبه , ۵ خرداد ۱۳۹۹

پل صراط چقدر عرض دارد؟

پل صراط مسیر خودشناسی و مسیر رسیدن به نور است.

زمانی که جوینده مشغول به شناخت بهتر خود و پاک کردن ناخالصی‌ها از آگاهی خود است و جلوتر و جلوتر می رود، این مسیر رفته رفته باریک تر می‌شود.

باریک بودن مسیر خودشناسی یا نور به این امر اشاره دارد که هر چیز ناخالصی که انسان در درون و در نهاد خود دارد، باید آن را به دور بیندازد. سرانجام مسیر آنقدر باریک و باریک تر می شود که فقط به اندازه یک واحد آگاهی یا یک اتم روح گنجایش دارد و هر چیز ناخالص و هر کيفيتی به غیر از روح یا آگاهی نمی تواند به آن جریان خالص نورِ از منشا جاری که به پل صراط معروف است.

عبور یا اتصال همه ایگوها یا من های درونی و کاذب، خشم‌ها و غرور‌ها، شهوت‌ها و طمع‌ها، وابستگی‌ها و دلبستگی‌ها اعم از خوب و بد باید از نهاد انسان جدا خواهد شد، سپس تنها جوهره‌ی الهی که عشق است باقی خواهد ماند، تنها یک اتم آگاه بیدار می تواند از پل صراط عبور کند، بايد بدانيم كه ايگوها (صفات منفی یا نفسانیات) را خودمان در طی زمان به وجود آورده ايم.

پس خودمان نيز می‌توانيم آنها را از بين ببريم. در جوهره‌ی ذات و خميره ما، ايگوها حضور نداشتند، ما طی هزاران سال با غفلت و عدم آگاهی آنها را خلق كرده و در ناخودآگاه خود پرورش داده ايم. آنها قوی تر شده اند و حالا به سادگی نمی‌توان آنها را از بين برد، هر ايگویی با توجه به سطح انرژی و خلوص آگاهی جوینده، شدت يا ضعف خاص خود را دارد.

اکثر انسانها ايگوهای مشترك به خصوصی دارند ولی شدت و ضعف ايگوها در افراد مختلف متفاوت است. اگر شما جزو آن دسته از افرادی هستيد كه باور داريد نمی‌توان ايگوها را نابود كرد، قطعا اين باور به شما كمك خواهد كرد كه ايگوها از بين رفتنی نيستند، ولی اگر از شمار آن دسته از افرادی هستيد كه می‌خواهيد به وسيله روانشناسی انقلابی درونی وجود خود را از انواع ايگوها پاك كنيد، با كار درونی و خودسازی و كمكِ مادر الهی و ياری راهنمایان روحی، ايگوها را يكی پس از ديگری از بين خواهيد برد.

پل صراط، به اندازه آگاهی بيدار گنجايش دارد نه ناخالصی‌ها، هر چيزي كه به غير از آن داشته باشيد نمی‌توانيد از آن پلِ خودشناسی عبور کنید، شما اتم بالقوه‌ای بوديد كه بايد اتم بالفعل شويد، ايگوها را نابود و نفسانیات را متعادل سازید، شما اين توانايی را داريد که با کارِ درونی ايگوها را به خاكستر كيهانی تبديل كنيد.

همیشه بررسی کنید

تغییر و تحول

زمان تغییر ما کی فرا خواهد رسید؟

چه زمانی شما باید تغییر کنید؟از کجا بدانید زمان تغییر شما فرارسیده است؟ بهترین زمان تغییر کی هست؟

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

‌دریافت لینک دانلود در ایمیل‌تان

دانلود رایگان ویدئوی چگونه رضایت دلخواه در زندگی خودم را بسازم

تا 5 دقیقه ارسال می شود
لطفا ایمیل خود را وارد کنید
برایم ارسال کن
بستن