دوشنبه , ۵ خرداد ۱۳۹۹

مفهوم زمان حال


در این نوشته قصد دارم در مورد حال یا اکنون مطلبی را بنویسم. حال درواقع زمان نیست بلکه موقعیت است، شرایط است، وضعیت فعلی تو است. حال تو از خودتو برمی‌آید و حال من از من. حال کلی جامعه از خود جامعه برمی‌خیزد.

در فارسی از کلمه حال به معنی وضعیت فعلی و در بعضی جاها به‌عنوان زمان فعلی از آن استفاده می‌کنیم. این دو معنی به‌صورت کاملاً پیچیده‌ای درهم‌تنیده شده‌اند و درواقع حال به مفهوم شرایط زمان فعلی درآمده است. این مفهوم ازاینجا پدید آمده است که هرکسی وضعیت فعلی خود را لحظه‌به‌لحظه دریافت و حس می‌کند و به آن حال می‌گوید، یعنی زمان الآن من.

          اما می‌خواهم به یک موضوع مهمی اشاره‌کنم که مفهوم حال را برایتان بیشتر باز کند و قابل‌درک‌تر باشد. ما وقتی فکر یا عملی را انجام می‌دهیم در حال شروع یک پدیده هستیم، در حال شروع پروسه خلق آن پدیده. نتایج آن در زمان مشخص به ما خواهد رسید و هر وقت آن پروسه تکمیل شد، نتیجه مثبت یا منفی آن را مشاهده خواهیم کرد. درواقع این عمل همان خلق لحظه حال است، یعنی در لحظه حال هیچ پدیده جدید و دیگری به غیر ازآنچه ما قبلاً درخواست کرده‌ایم، رخ نخواهد داد. تمامی رخدادهای حال ما، برگرفته از پیش رخدادهای قبلی ما صورت می‌پذیرد. البته تحلیل پیش رخدادها بسیار پیچیده و شاید در توان ما نباشد، اما توجه کنیم که ما در هرلحظه دریافت‌کننده، ارسال‌های قبلی خود هستیم. به همین دلیل در زبان انگلیسی برای اشاره به زمان حال از کلمه Present استفاده می‌شود. Pre Sent درواقع همان دو کلمه ارسال‌شده از قبل است؛ بنابراین برای درک زمان حال نیاز به تجزیه‌وتحلیل نیست و نباید جستجو کنیم که چه‌کاری به نفع ما هست و آن را دریافت کنیم. تمامی تجربه‌های دریافتی در زمان حال از قبل برای ما فرستاده می‌شوند.

          حال از زاویه‌ای دیگر به زمان حال نگاه کنیم. در این لحظه در حال دریافت تجربیات ارسال‌شده هستیم. همچنین در حال ارسال درخواست‌هایی برای دریافت در زمان‌های پیش رو؛ بنابراین اگر در این لحظه باشیم و بدون تأثیر از عوامل مختلف و شرایط ناگوار گذشته یا شرایط ناخواسته بیرونی که در جامعه در حال وقوع است، بتوانیم درخواست‌هایی درست و مفید و منطبق بر حال خوب درونی خود ارسال کنیم، به‌ناچار در زمان‌های حالی که در پیش رویمان خواهند بود، حال (پیش ارسال‌های) خوبی دریافت خواهیم کرد.

درک چگونگی این موضوع شاید کمی پیچیده باشد ولی آنچه مهم است این‌که ما مسئول چگونگی به وقوع پیوستن پدیده‌ها و وقایع نیستیم و این سیستم بسیار هوشمند و پیچیده جهان هستی است که تمام پدیده‌ها را به شکل درستی در زمان درست در جای درست خود قرار می‌دهد. ما اغلب این پدیده‌های را اتفاقی و شانسی می‌دانیم. اگر به نفع ما تمام‌شده باشد می‌گوییم شانس آوردیم و از ظاهراً هم به نفع ما نباشد می‌گوییم که بدشانس بودیم و رخداد بدی برای ما به وقوع پیوست. درهرصورت می‌خواهم این را بگویم که اگر بیش ازآنچه به دنبال توجیه و شناسایی چگونگی رخدادها باشیم، به دنبال انجام درست خواسته درونی خود باشیم، قطعاً همیشه حال‌های خوبی برای ما نصیب خواهد شد و فکر خواهیم کرد که همیشه خوش‌شانس هستیم.

پیش ارسال‌های خوبی برای حال خود تدارک ببینید…

همیشه بررسی کنید

تغییر و تحول

زمان تغییر ما کی فرا خواهد رسید؟

چه زمانی شما باید تغییر کنید؟از کجا بدانید زمان تغییر شما فرارسیده است؟ بهترین زمان تغییر کی هست؟

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

‌دریافت لینک دانلود در ایمیل‌تان

دانلود رایگان ویدئوی چگونه رضایت دلخواه در زندگی خودم را بسازم

تا 5 دقیقه ارسال می شود
لطفا ایمیل خود را وارد کنید
برایم ارسال کن
بستن