دوشنبه , ۱۱ فروردین ۱۳۹۹
بهبود وضعیت

چگونه اولین گام تغییر را بردارم

چگونه اولین گام تغییر را بردارم

نتایج بهتر در زندگی یعنی تجربه های جدید و راضی کننده بر اساس الگو و روش تغییر

خودآگاهی

اساسا زندگی هر فرد بر اساس قانون عمل و عکس العمل صورت می گیرد، به عبارتی نتایج و الگوی بدست آمده در زندگی به عنوان عکس العمل های مربوط به اعمالی است که قبلا توسط الگوی زندگی خودمان صورت گرفته است. هر اندازه انرژی و عمل مثبتی در مسیر اهداف خود صرف کرده باشیم، به همان نسبت نیز در عکس العمل، نتایج مثبت و راضی‌کننده‌ای دریافت خواهیم کرد.

این یعنی خودآگاهی

در این نوشته به دنبال اثبات قانون کارما یا اینکه بخواهم معنای شعر

تو نیکی میکن و در دجله انداز                          که ایزد در بیابانت دهد باز

را القا کنم، نیستم. بلکه به دنبال تببین و شفاف سازی روش های دست یابی به الگو ونتایج بهتر و ملموس در اثر تغییر در زندگی هستم.

اصرار بر روش قبلی

تغییر

بسیاری از افراد، الگو و روش زندگی خود را مبتنی بر شانس می‌دانند و هیچ الگوی خاصی را برای کسب نتایج خود متصور نیستند، آن‌ها فکر می‌کنند که قسمت بزرگی از نتایج زندگی آنها بر اساس عوامل بیرونی و الگوهای نامشخص تعیین  می‌شود و خودش کمترین نقش ممکن در زندگی خود را دارا هست و خودش نباید تغیر کند. در این نوشته به دنبال آشکار سازی مفهوم تعیین سرنوشت و الگوهای کسب نتیجه هستم که هرکس بیشترین دخالت ممکن را در کسب نتایج را با تغییر خود داشته باشد.

پذیرش

با پذیرش این الگو، فرد به راحتی خواهد توانست که نتایج کوتاه مدت و سرنوشت نهایی زندگی خود را در دست بگیرد. این به معنای اختیار در زندگی و خداحافظی با قربانی شدن در برابر حوادث و اتفاقات جامعه است که توانایی و امیدواری لازم برای هرگونه تغییر و هدف گذاری بلندپروازانه و کسب نتایج خارج از انتظار را به افراد خواهد داد.

با بررسی زندگی افرادی که نتایج شگرفی با تغییر در زندگی خود داشته‌اند، به این نتیجه می‌رسیم که این افراد نه با کمک عوامل بیرونی و شانس، بلکه با کمک الگوهای سرنوشت محور و سیستم عمل و عکس‌العمل به راحتی تغییر کرده و نتایج مورد انتظار خود را به دست می آورند، چرا که در صورت اتکا به عوامل بیرونی و شانس، نتایج قابل مشخص کردن نخواهند بود و تغییر صورت نمیگیرد. باید هر نتیجه ای که به صورت شانسی به دست می آید را پذیرفت در حالیکه این افراد نتایج دقیق را قبل از اقدام اساسی خود پیش بینی و محاسبه کرده‌اند.

گام اول

اولین گام برای این کار خروج از وضعیت فعلی و شرایط موجود است؛ چرا که بر اساس قانون یاد شده عمل و عکس‌العمل ، نتایج بدست آمده، از همان کارهای قبلی شما بدست آمده و تا زمانی که از وضعیت فعلی و باورهای خود خارج نشوید و عمل و افکار خود را تغییر ندهید مسلما خروجی رفتارها، چیزی جز نتایج قبلی نخواهد بود.

به عبارتی تا زمانی که طبق روال قبلی فکر کنید و تصمیم بگیرید و عمل کنید طبق همان روال نیز کسب نتیجه خواهید کرد و آن نتایج چیزی جز وضعیت فعلی شما نخواهند بود و تغییری در کار نیست.

بنابر این برای تغییر و رسیدن به انتظارات خود و شرایط بهتر از وضعیت فعلی، در قدم اول باید بپذیرید که نیاز به تغییر دارید و سریعا اقدام به تغییر بکنید.

تغییر
بهبود وضعیت

تغییر

اگر مرحله پذیرش را پشت سرگذاشتید و لزوم تغییر شرایط فعلی را پذیرفتید…

به شما تبریک می‌گویم بیش از یک سوم مسیر را پیموده‌اید، چرا که پذیرش لزوم تغییر برای هر شخص، بزرگترین مانع به شمار می رود و کمتر کسی است که بپذیرد که باید تغییر کند.

البته همه افراد معمولا در موقع بروز مشکلات و ناتوانی به بی کفایتی اقداماتشان برای کسب نتایج خوب، اعتراف می‌کنند؛ ولی این اعتراف زمانی که کمی وضعیت نسبی بهتر شد، از یاد می رود و ناخودآگاه فرد به ندرت می‌پذیرد که باید تغییر در خود او صورت پذیرد و معمولا نسخه تمام تغییرات را برای دیگران می‌پیچد.

گام بعدی

قدم دوم تابعی از نوع و نحوه تغییر دارد و هرکسی بعد از پذیرش تغییر به راحتی نحوه تغییر را خود و به راحتی پیدا میکند. شما یک سوم مسیر را رفته اید و کافی است که مطالبی با عنوان من می‌خواهم تغییر کنم را جستجو کنید تا روشها و مسیرهای تغییر را بدست آورید. ما نیز در نوشته‌های بعدی قدم های یک تغییر خوب را مورد بحث قرار خواهیم داد.

 

در مقاله زیر میخوانید که:

زمان تغییر ما کی فرا خواهد رسید

من می‌خواهم تغییر کنم

همیشه بررسی کنید

حس خوشبختی

چرا معمولا احساس خوشبختی نمی‌کنیم؟

چرا معمولا احساس خوشبختی نمی‌کنیم؟ رضایتمندی یکی از پارامترهای مهم در احساس خوشبختی است. معمولاً …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

‌دریافت لینک دانلود در ایمیل‌تان

دانلود رایگان ویدئوی چگونه رضایت دلخواه در زندگی خودم را بسازم

تا 5 دقیقه ارسال می شود
لطفا ایمیل خود را وارد کنید
برایم ارسال کن
بستن